|
10.02.2018
Uzdrowienie chorych - módl się za nami! W przededniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, ze względu na przypadającą 11 lutego niedzielę, nasza wspólnota parafialna zgromadziła się w południowej porze, aby w czasie Najświętszej Ofiary modlić się za wszystkich chorych na ciele i na duszy. W czasie Eucharystii sprawowanej przez Księdza Proboszcza został udzielony sakrament chorych. Sakrament ten udzielany jest, aby umocnić chorego w czasie choroby, a w razie niemożliwości odbycia sakramentalnej spowiedzi, także, aby pojednać chorego z Bogiem i Kościołem przez odpuszczenie grzechów. Powinni go przyjąć ci wszyscy, którzy znajdują się w poważnej sytuacji chorobowej lub w starszym wieku. Zaleca się przyjmować ten sakrament przed operacją. Nie należy go odkładać do ostatniej chwili. Jest to wielkie zaniedbanie wobec tego daru, który chorego ma wzmocnić i podźwignąć. Dzień dzisiejszy jest więc dla nas szczególnym wołaniem przez wstawiennictwo Maryi w intencji cierpiących. To właśnie w Lourdes Maryja prosiła Bernadettę, aby napiła się wody z miejsca, gdzie dziś płynie źródło niosące niewidzialną łaskę dającą uzdrowienie i pocieszenie tylu pielgrzymujących chorych. To w Lourdes do dziś w czasie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem dokonują się liczne uzdrowienia. Niech dzisiejszy dzień będzie zachętą do modlitwy za wszystkich chorych i polecanych naszym modlitwom.
Orędzie Papieża Franciszka na XXVI Światowy Dzień Chorego 2018 r.
Ks. Jakub Mazur |