|
27.01.2018
W tym roku przypada wyjątkowa bo 20. rocznica działania w naszej parafii Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. ks. infułata Franciszka Sudoła.
Członkowie tej zawsze aktywnej formacji parafialnej podejmują wielorakie inicjatywy, które służą parafianom i mieszkańcom Oleśnicy. Jedną z nich była organizacja ferii zimowych dla dzieci. Złożyły się na nie wyjazd do parku trampolin oraz zabawa karnawałowa. W czwartek 18 stycznia wraz z opiekunami z Akcji Katolickiej oraz s. Janą dzieci po muzycznej rozgrzewce i wspólnej modlitwie wyruszyły do Wrocławia. Tam w parku trampolin GOJUMP czekało na nie mnóstwo wspólnej zabawy i atrakcji. Park trampolin pozwolił wyszaleć się na sportowo najmłodszym parafianom, którzy tak wiele czasu spędzają na co dzień przed książkami i komputerem. W sobotę 20 stycznia odbyła się zabawa, na którą wedle karnawałowej tradycji, dzieci przyszły przebrane za swoje ulubione postacie. Zabawa ta połączona była z akcją zbierania starych telefonów komórkowych na szczytny cel pomocy potrzebującym. Pan Roman Faryś, prezes POAK i główny organizator tych zajęć zaprosił br. Wojciecha SAC i wolontariuszkę p. Edytę z fundacji Salvati, którzy odebrali 186 zużytych telefonów, a pozyskane dzięki ofiarodawcom naszej parafii i zregenerowane trafią na misje do Afryki i do Syrii. Po wręczeniu telefonów i znaczków pocztowych stemplowanych oraz dyplomów naszym gościm i kapłanom, wszystkie dzieci wraz z wychowawcami i wolontariuszami pozowały do wspólnego zdjęcia.Przed rozpoczęciem zabawy p.Edyta zaprezentowała pokaz slajdów z pobytu w Rwandzie,ciekawie opisując poszczególe zajęcia, które tam doświadczyła. Tegorocznym inicjatorem i opiekunem duchowym "zimowiska" był ks. Jakub Mazur. Korzystając z tego, że tą drogą możemy wyrazić naszą wdzięczność, kierujemy ją wobec tych, dzięki którym wszystkie dzieci uczestniczące w feryjnych dniach miały to szczęście skorzystać z wycieczkowej radości i wspólnej zabawy. Dziękujemy za wsparcie finansowe i materialne:Księdzu Proboszczowi Zdzisławowi Paduchowi, Panu Waldemarowi Krzepinie, Panu Wiesławowi Niedzielskiemu, Panu Romanowi Michalcowi, Akcji Katolickiej, KRYSTIAN ALL4OFFICE, Hurtowni Mad, Supermarkietowi Intermarche oraz Spółdzielni Zacisze, która zakupiła nagrody dla dzieci uczestniczących w różnych konkursach. Jak co roku wspiera nas finansowo Urząd Miasta Oleśnica - tym roku otrzymaliśmy dotację od Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Przeciwdziałania Narkomanii /podczas zabawy przeprowadziliśmy pogadankę tzw. "burzę mózgów" na temat: jakie zagrożenia "czyhają" na młodych ludzi (np. dopalacze, komputer i telewizja, używki tj. tytoń, narkotyki, alkohol; sekty; zabawa lub wycieczki w nieodpowiednie miejsca; próbowanie nieznanych środków psychoaktywnych. Dziękujemy z całego serca Kadrze: Pani Alicji Jarosińskiej, Zofii Osuch, Siostrze Janie ks. Jakubowi oraz młodym Wolontariuszom na czele z Małgorzatą Maciak i Katarzyną Strzelec. Dziękujemy także wszystkim Paniom, które upiekły pyszne ciasta. Zarząd Akcji Katolickiej im.ks.Infuata F. Sudoła przy parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy składa wszystkim gorące podziękowanie. Króluj Nam Chryste!
Zapraszamy do obejrzenia filmików z tego wydarzenia na stronie DIAK: www.ak.archidiecezja.wroc.pl oraz www.ak.olesnica.pl
|